Strojárska obchodná firma IMP Kontakt spol. s r.o. oslávila 25 rokov pôsobeniaSme obchodná spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1997, takže Vám vieme ponúknuť overených dodávateľov, naše skúsenosti a starostlivosť o zákazníka na nadštandardnej úrovni o čom svedčia aj naše referencie. V našej spoločnosti IMP KONTAKT pracujú zamestnanci dlhé roky, takže od nich môžete očakávať skúsenosti a technické poradenstvo. V roku 2022 sme oslávili 25. výročie firmy. 

Špeciálne strojárske súčiastky najvyššej kvality

Vysoká  kvalita  nášho  sortimentu  je  podložená  aj  certifikátmi  kvality ISO 9001, ISO 14001, VDA 6.1, PQA pre hutný materiál, IPQC pre testovanie v procese výroby a OQC pre výstupnú kontrolu. Všetky naše výrobky spĺňajú smernice ROHS.

Naši dodávatelia sú renomované zahraničné spoločnosti s dlhoročnou históriou v oblasti strojárskej výroby (nemecká firma Ganter) a vstrekovania plastických hmôt (talianska firma Elesa). V súčasnosti tieto dve firmy tvoria jednu spoločnú firmu Elesa+Ganter, ktorá ponúka ešte širší sortiment, má väčšiu kapacitu na inovovanie výrobkov a v neposlednom rade má konkurenčnú výhodu na trhu.

Prečo s nami spolupracovať?

TOP 7 dôvodov, prečo nás naši zákazníci odporúčajú svojim známym:

  1. Rýchla odozva zákazníckeho servisu
  2. Vysoká kvalita a špičkový dizajn ocenený sériou cien
  3. Široký sortiment podporený aj 3D modelmi
  4. Kvalitne zásobený centrálny sklad vo Viedni i v Bratislave
  5. Dodržiavanie dodacích termínov
  6. Dlhoročná spolupráca a ústretoví zamestnanci firmy
  7. Prehľadné webové stránky a katalógy

Prehľad sortimentu

V našom sortimente nájdete tieto skupiny strojárskych súčiastok:


1. Štandardné súčiastky strojov Elesa+Ganter

Normované diely strojov - vyše 1000 typov. 3D modely , rýchloupínače, rúrová stavebnica a zverné spoje, pojazdné kolesá, bezpečnostné pánty, valivé dráhy, normované prvky pre profilové systémy (madlá, dverné pánty, trubkové spojky, montážne držiaky, pružinové piestiky a matice pre T-drážky), prídržné magnety, ochranné komponenty, silentbloky a veľa ďalších súčiastok.

Kolekcie normovaných súčiastok strojov Elesa+Ganter získali vyše 20 medzinárodných ocenení (Product design award, Good design award, ... ) za priemyselný dizajn. Od roku r.1997 máme výhradné obchodné zastúpenie pre Elesa+Ganter na Slovensku.


2. Prvky do plechu a profilov

Lisovacie matice, skrutky, stĺpiky (závitové nálisky) do plechu. V SR sme boli priekopníkmi technológie lisovacích prvkov do tenkého plechu. Viac rokov sme spolupracovali s významným európskym výrobcom lisovacích prvkov. V r. 2005 sme začali spolupracovať s certifikovaným výrobcom lisovacích prvkov z Ázie. Postupom času naše aktivity získali takú dynamiku, že v súčasnosti už exportujeme lisovacie prvky a príbuzný sortiment do Českej republiky, Rakúska, Nemecka a Maďarska.


3. Nitovacie matice a nitovacie skrutky

Nitovacie matice slúžia na vytvorenie závitu do tenkých materiálov (najčastejšie plech, plast), hlavne v tých prípadoch, kde nie je materiál dostatočne silný na to, aby bolo možné použiť technológiu závitovania. Medzi ich výhody patrí nízka cena, rýchla aplikácia, vysoká pevnosť spoja, široká možnosť použitia. Vyrábame ich v rôznych prevedeniach a materiáloch (zinkovaná oceľ, nerez, hliník).


4. Klietkové matice

Matice v klietke - jedná sa o spojovací materiál určený na vytvorenie závitu v tenkom materiáli, najčastejšie v plechu alebo plaste. Matice sa aplikujú do prevažne štvorcových otvorov, avšak existujú aj iné vyhotovenia. Samotný prvok sa potom skladá z pružnej plechové klietky a v nej sa voľne pohybujúce matice. Matice v klietke sa vyrábajú v rôznych materiáloch, ktoré je možno aj kombinovať, ako napr. oceľová klietka / nerezová matice pod.

Výhodou matíc v klietke je, že ich môžeme kedykoľvek z výrobku demontovať a premiestniť ich na iné miesto. Najčastejšie využitie potom nájdu v rozvádzačových skriniach alebo serveroch, kde možno voľne prispôsobovať výšku políc pre jednotlivé komponenty.


5. Naváracie prvky

Naváracie prvky sú spojovacie materiály určené pre aplikáciu do tenkých plechov. Delíme ich na skrutky s vonkajším závitom, kolíky bez závitu a čapy s vnútorným závitom. Ďalšie rozdelenie je potom podľa toho, z akého materiálu je prvok vyrobený, a to buď pomedená oceľ, nerez alebo hliník. Na dopyt môžeme dodať aj špeciálne mosadzné prevedenie. K ich navareniu sa používa špeciálne kondenzátorové zariadenie, ako napríklad nami ponúkané prístroje C66 alebo C99.


6. Trhacie nity

Trhacie nity majú veľmi široké využitie a slúžia prevažne na vytvorenie nerozoberateľného spoja dvoch, alebo viacerých vrstiev materiálu. Spájať možno rôzne sily aj druhy materiálov (najčastejšie použití ich do tenkých plechov). K ich aplikácii slúžia špeciálne nitovacie kliešte, a tie sú buď manuálne, pneumatické, alebo akumulátorové.


7.Pružné rýchlospoje


8. Závitové vložky

Na Slovensku sme jedna z prvých firiem, ktorá priniesla technológiu závitových vložiek Baer a Recoil. Za sortiment Recoil (pružinové závitové vložky) sme spomedzi všetkých európskych predajcov získali v r. 2005 od spoločnosti Alcoa Fastening Systems Ltd cenu za najvyššiu dynamiku obchodného obratu.


9. Lisy na zalisovanie lisovacích prvkov do plechu

Lisy Prima Maxi 450 a Prima Inserter. Lis je kompaktné zariadenie s vysokou produktivitou a nízkymi nárokmi na priestor. Pozostáva z veľmi kvalitných komponentov, čo mu zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť. Vyznačuje sa jednoduchým ovládaním a nenáročnou údržbou.


10. Nitovacie náradie pre trhacie nity a nitovacie matice

Náradie pre trhacie nity a pre nitovacie matice. Nová škála nitovacích nástrojov POP® je ideálna pre širokú škálu aplikácií - vrátane opravy a údržby strešných krytín a obkladov, vykurovacích a ventilačných zostáv. Všetky modely sú navrhnuté tak, aby ponúkali najlepšie vlastnosti na trhu. Tieto nástroje ponúkajú kvalitu, trvanlivosť a spoľahlivosť, ktoré sa očakávajú od originálnych nitovacích nástrojov POP®.


11. Servis nitovacieho náradia a dodávky náhradných dielov k nitovacej technike

Zabezpečujeme dodávky náhradných dielov a pozáručný servis ručného a pneumatického nitovacieho náradia od rôznych výrobcov. Pri dopyte náhradného dielu, alebo zabezpečenia prípadného servisu prosíme poslať názov výrobcu a typ prístroja, prípadne fotku.


www.imp.sk